فقر؛ خودکشی دو شهروند در تهران در آستانه عید نوروز

روز یکشنبه هفته جاری دو شهروند در تهران به دلیل گرانی، فقر مالی و مشکلات اقتصادی اقدام به خودکشی کردند و جان خود را از دست دادند.

روز یکشنبه ۱۹اسفندماه، مأموران کلانتری ۱۱۲ابوسعید تهران در جریان مرگ مشکوک مرد ۴۲ساله‌ای در خانه‌اش قرار گرفتند. به دنبال اعلام این خبر تحقیقات شروع شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوان با خوردن سیانور به زندگی‌اش پایان داده است.

او در دست نوشته‌ای که از خود به جا گذاشته بود از خانواده‌اش حلالیت طلبیده و انگیزه‌اش را از این کار مشکلات مالی، گرانی و شرمندگی از خانواده و همسر عنوان کرده بود.

بر اساس خبری دیگر، همان روز، دومین خبر خودکشی به مأموران کلانتری ۱۵۸کیانشهر تهران اعلام شد. در این گزارش مأموران از مرگ مرد ۴۶ساله‌ای در خانه‌اش مطلع شدند. مرد میانسال با طناب خود را حلق آویز کرده بود.

بررسی‌ها از خانواده این مرد نشان می‌داد که وی نیز به خاطر مشکلات مالی و فقر اقتصادی به زندگی خود پایان داده است.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه هفته گذشته یک خانواده اهل کرمانشاه با به آتش کشیدن خود اقدام به خودکشی کردند. در جریان این واقعه زن ۳۰ساله باردار خانواده به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داد و همسر و کودک خردسالش دچار سوختگی شدند. جنین ۶ماهه نیز از بدن بی جان مادر خود خارج شده و در انکوباتور نگهداری می‌شود. گفته می‌شود این زن و شوهر جوان به دلیل فشار ناشی از مشکلات اقتصادی دست به خودکشی زده‌اند.

پیش از آن نیز در تاریخ ۴اسفندماه، نجم الدین حیدری از کارگران شرکت پیمانکار نصب نیرو، زیرمجموعه گروه مپنا، به دلیل عدم دریافت چند ماه حقوق خود و فشار ناشی از مشکلات اقتصادی با بالا رفتن از یکی از خطوط ۴۰۰هزار ولتی تهدید به خودکشی کرده بود. در پی اقدام به خودکشی کارفرمای این پروژه، مدیرعامل شرکت تولید برق امیرکبیر از شرکت پیمانکار خواست از این کارگر در مراجع قضایی به دلیل آنچه “تهدید جهت اخلال در صنایع برق کشور” خوانده است شکایت کند.

 

 


نظر بگذارید