اخراج شماری از کارگران شرکتی مخابرات مشهد در آخرین روزهای سال

بر اساس گزارش‌های رسیده، تعدادی از کارگران شرکتی مخابرات مشهد در روز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ از کار اخراج شدند. این نیروها که به علت اعتصاب قدرتمند کارگران در سال ۹۶ نیز اخراج و دوباره با پیگیری مجدانه با حکم اداره کار به محل کار برگشته بودند، در روز گذشته اخراج شدند.

خواست نیروهای شرکتی مخابرات

خواست کارگران شرکتی مخابرات ، یکسان‌سازی حقوق و از بین رفتن تبعیض بین خود و نیروهای رسمی، اجرای طرح طبقه‌بندی، برداشته شدن قراردادهای کاری موقت با مبالغ حداقلی، حذف پیمانکاران و قرارداد مستقیم و امنیت شغلی بوده است.

در حالیکه مدیریت مخابرات ایران چندی پیش قول تداوم کار تمام نیروها تا زمان بازنشستگی را داده بود. عیدی مخابرات به خانواده‌های کارگران شرکتی مخابرات در آستانه سال نو، بیکاری و اخراج و  برچیدن حداقل معاش آنان شد.

این اعتصاب متحدانه از سوی کارکنان و کارگران شرکتی مخابرات مشهد بدنبال آن آغاز شد که نماینده آنان در پی سه ماه آزار و اذیتهای فراوان از طریق جابجائی در نقاط مختلف از سوی کارفرما، نهایتا روز ۲۵خرداد ۹۶ از کار اخراج و پیگیریها و رایزنی‌های همکاران وی جهت بازگشت به کار او نتیجه‌ای نداد.

شایان یادآوری است که در روز ۱۰ مهر ۱۳۹۷ کارگران شرکتی‌های مخابرات طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در اعتراض به اخراج ۶۷ نفر از همکاران معترضشان، خواهان پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی همکارانشان، تبدیل وضعیت و اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل، شدند.

سال گذشته نیز کارگران شرکتی مخابرات به دلیل پاسخ نگرفتن مطالباتشان دست به اعتصاب زدند و اعتصاب متحدانه کارگران و کارکنان شرکتی مخابرات مشهد که تحت پوشش «شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات» (سهامی خاص) مشعول به کار هستند در شرایطی انجام شده بود که هیچیک از مسئولان شرکت مخابرات به بهانه اینکه آنان نیروی کار شرکتی هستند حاضر به پاسخگوئی به مطالبات آنها نشدند.


نظرات بسته شده است