تجمع اعتراضی کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک ۱۷ فروردین ۹۸

  • صبح روز شنبه ۱۷فروردین، جمعی از کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک دست به تجمع اعتراضی زدند.  کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک این تجمع اعتراضی را مقابل فرمانداری تبریز برگزار کردند. کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک در اعتراض به اخراج ۷۰تن  از کارگران این کارخانه این تجمع را برپا کردند.
  • مالک شرکت: این شرکت ملک خصوصی است تصمیم به اخراج گرفتم!!
  • مالک شرکت گفته است چون این شرکت  متعلق به بخش خصوصی است تصمیم به اخراج کارگران شـرکت خانه سازی ایرداک گرفته است و کارگران نیز به همین دلیل تجمع کرده بودند. طبق گفته‌های کارگران، مالک کارخانه می‌گوید که تنها کارخانه را خریده است و هیچ مسئولیتی نسبت به کارگران این شرکت ندارد و به همین دلیل می خواهد نیروهای شرکت را تعدیل کند.
  • شایان یاد‌ آوری است که  شـرکت خانه سازی ایرداک تحت پوشش بانک ملت در تولید قطعات پیش ساخته بتنی به صورت مجتمع آپارتمانی، ویلایی، سالن های صنعتی، ورزشی و مدارس با سازه بتنی پیش ساخته در ابعاد مختلف و دیوارهای پیش ساخته، جهت حصار کشی باکس های بتنی، تیرپل، نیوجرسی، دال و تیر بتنی، تراورس، پایه بتن های علائم راهنمایی و رانندگی و کلیه قطعات بتنی سفارشی فعالیت دارد.
  • همچنین باید این را نیز افزود که در سالهای اخیر، استان آذربایجان، شاهد تجمعات کارگری زیادی بوده است که بخاطر حقوق و مطالبات معوقه انجام گرفته است و سیاست نابودکننده دولت را در فروش کارخانجات به بخش خصوصی که نقش مهمی در ایجاد مشکلات برای کارگران و کارمندان داشته به چالش طلبیده‌اند. آخرین نمونه این تجمعات اعتراضی که در ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ صورت گرفت؛ تجمع اعتراضی کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز بود که در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه مقابل استانداری آذربایجان شرقی در تبریز دست به تجمع زدند.
  • این وضعیت در حالیست که بسیاری از مردم کشور در مصیبتهای سیل زدگی گرفتارند و با از دست دادن دار و ندار خود وضعیت معیشتیشان به وخامت رو آورده است.

نظرات بسته شده است