کشته و زخمی شدن ۴ کارگر در اسفراین، بوشهر و فردیس طی دو روز

روز دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸، در حوادث کار در معدن سنگ، سرب و روی آلبلاغ شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی دو تن از کارگران بر اثر ریزش معدن کشته و زخمی شدند.

به گفته یکی از منابع کارگری، این معدن به صورت غیر مجاز فعالیت و بهره‌برداری داشته و شرایط ایمنی کار در آن فراهم نبوده است.

این منبع کارگری گفته است که در این چند سالی که از فعالیت این واحد معدنی می‌گذرد هیچ نظارتی بر فعالیت آن از طرف وزارت صنایع و معادن صورت نگرفته است.

یاد‌آوری می‌شود که از ابتدای سال ۹۸، بر اثر ریزش کوه در معدن آلبلاغ، تا کنون ۴ کارگر معدنچی مصدوم و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین طی هفت ماه اول سال ۹۸، حوادث در معادن مختلف منجر به مرگ ۲۰ کارگر و زخمی شدن ۲۴ کارگر دیگر شده است.

مرگ یک کارگر جوان ساختمانی در بوشهر بر اثر سقوط از ارتفاع

بنا به خبر دیگر از حوادث کار ، یک کارگر ۲۹ ساله حین کار در ساختمان در دست احداث در بوشهر از بالای داربست فلزی سقوط کرد و به بیمارستان منتقل شد. این کارگر به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

عدم تامین کمربند حفاظتی، عامل سقوط این کارگر محروم بوده است. تامین کمربند ایمنی یکی از الزامات اصلی کار بر روی ارتفاعات و ساختمان‌های بلند است که کارگران ایران اغلب از آن محروم هستند.

مرگ یک کارگر مقنی در حوادث کار شهرستان فردیس

از سوی دیگر روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه ۹۸، یک کارگر چاه‌کن ۳۸ ساله، در حین حفر چاه در شهرستان فردیس در استان البرز، بر اثر پاره شدن سیم بوکسل و سقوط سطل بر روی سرش به شدت مصدوم و به بیمارستان منتقل شد. کارگر مزبور به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

خاطرنشان می‌شود که ایران در حوادث کار به علت فراهم نبودن الزامات ایمنی در محیط کار تاکنون با ضایعات انسانی و مالی زیادی مواجه بوده‌ است و در میان کشورهای جهان از رتبه پایین ۱۰۲ برخوردار است.

Share: