تجمع اعتراضی پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی

شماری از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر ۹۸، مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دسته از پرستاران بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت کارانه و اضافه‌کاری آنها طی ۹ ماه گذشته در سیستم قاصدک تجمع کردند.

به گفته یکی از فعالین صنفی پرستاری شرکت کننده در این تجمع: «اعتراض پرستاران اصفهان به طرح قاصدک کاملاً خودجوش بوده است. پرستاران اصفهان معتقد هستند که از وقتی طرح قاصدک به اجرا درآمده است، مطالبات خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.»

این فعال صنفی پرستار می‌افزاید: «قبل از طرح قاصدک پرستاران اضافه‌کاری را نهایتاً با یک ماه تاخیر دریافت می‌کردند؛ این در حالی است که از وقتی طرح قاصدک اجرایی شده است، پرستاران مجبور هستند، ۹ ماه، یک سال یا ۱۴ ماه منتظر بمانند تا مطالبات عقب افتاده‌شان را دریافت کنند. پرستاران قبل از طرح قاصدک نیز کارانه را نهایتاً با دو تا سه ماه تاخیر می‌گرفتند.»

وی تاکید می‌کند: «البته مشکل اصلی پرستاران وجود تبعیض در پرداخت‌ها بین پزشکان و پرستاران است و خیلی از خدمات پرستاری به نام پزشکان ثبت می‌شود.»

روز دوشنبه ۱۸ آذر، آرش نجیمی (مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) گفته بود: «این دانشگاه از سازمان بیمه سلامت از سال ۹۶ تا ۹۸ مبلغ ۱۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و از سازمان تامین اجتماعی از سال ۹۷ تا ۹۸ مقدار ۵۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان طلب دارد. عدم پرداخت این مطالبات باعث ایجاد مشکلات مالی در همه بخش‌ها از جمله پرداخت به کارکنان، پزشکان، پرستاران و اعضای هیات علمی شده است.»

کارکنان تجمع کننده طوماری امضا کردن که در آن خواستار رسیدگی و پرداخت مطالبات خود شده بودند.

Share: