دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز گذشته و امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹، جمعی از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق از استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام در مقابل اداره برق منطقه‌ای کرمانشاه، گروهی کارگران نیشکر هفت تپه برای هفدهمین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، شماری از کارگران فضای سبز شهر کوت‌عبدالله، تنی چند از کشاورزان مرزیجران شهرستان اراک در یکی از جاده های این منطقه، گروهی از پرستاران مشهد در مقابل ساختمان دادگستری این شهر، شماری از صاحبان مراکز ضایعات بروجرد در مقابل فرمانداری این شهرستان و گروهی از کارگران شهرداری بهبهان با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق کشور در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل اداره برق منطقه‌ای کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

حاضران در تجمع می‌گویند: “بایستی تبدیل وضعیت ما در اسرع وقت انجام شود. مدتهاست که مجوزهای لازم برای این کار صادر شده اما سازمان توانیر با عدم اختصاص چارت خالی، سنگ‌اندازی می‌کند”.

در تجمع امروز اپراتورها از استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام حضور دارند.

این اپراتورها می‌گویند: “دیگر قرارداد کار معین وجاهت قانونی ندارد؛ ما باید «کارگر دائم» شویم”.

در روزها و هفته‌های گذشته نیز اپراتورها در چند استان کشور ازجمله هرمزگان و خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

pastedGraphic.png

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹، گروهی کارگران نیشکر هفت تپه برای هفدهمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، پس از راهپیمایی در شهر شوش، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع کارگران کارگران شهرداری کوت‌عبدالله

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران فضای سبز شهر کوت‌عبدالله در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

به گفته یکی از کارگران: “پیمانکار هر چند ماه یکبار به کارگران حقوق پرداخت می‌کند و در حال حاضر حقوق فروردین، اردیبهشت و خرداد را دریافت نکرده‌ایم”.

وی ادامه داد: “پیمانکار از شهریورماه سال گذشته تاکنون بین ۲ تا سه میلیون ریال از حقوق هرماه ما کسر کرده‌است و حق شب‌کاری‌ و نوبت کاری نیز به این کارگران پرداخت نمی‌شود”.

کارگران شهرداری کوت عبدالله طی سال های گذشته جهت رسیدگی به مطالباتشان بارها دست به تجمع زدند

pastedGraphic_1.png

تجمع کشاورزان مرزیجران

به گزارش آفتاب، روز سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، گروهی از ساکنین روستای مرزیجران از توابع شهر اراک در یکی از جاده های این منطقه دست به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع اعتراضی این شهروندان به دلیل اختلافشان با اداره اوقاف بر سر زمین های روستایشان صورت گرفته است.

نمایشگر ویدیو

https://www.hra-news.org/wp-content/uploads/2020/07/ARAK.mp4

تجمع پرستار مشهد

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، گروهی از پرستاران مشهد که در مقابل ساختمان دادگستری این شهر تجمع کردند.

محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار در خصوص مطالبات پرستاران گفت: “جبران کمبود کادر پرستاری و افزایش فشار کار در روزهای مقابله با کرونا، رفع تبعیض بین گروه‌های پزشکی با پرستاری، رفع تبعیض میان نیروهای ستادی با بالینی، به‌روز کردن کارانه‌ها (آخرین کارانه فرودین سال ۹۸ پرداخت شد) و برقراری فوق‌العاده ویژه ازجمله مهم‌ترین مشکلات شغلی پرستاران مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی مشهد است”.

گفتنی است، دستکم ۱۰ پرستار در جریان این تجمع به مدت چند ساعت بازداشت شدند

تجمع صاحبان مراکز ضایعات بروجرد

به گزارش بی بی سی فارسی، روز سه شنبه ۱۰ تیر، گروهی از صاحبان مراکز ضایعات بروجرد مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض نسبت به تعطیلی محل کارشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران شهرداری بهبهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شهرداری بهبهان در استان خوزستان در اعتراض بە عدم دریافت مطالبات مزدی چهار ماهه خود دست به برگزاری تجمع اعتراضی زندند.

کارگران شهرداری بهبهان همچنین می‌گویند: “با وجود شیوع گسترده کرونا، مقامات شهرداری مواد ضدعفونی کننده و وسائل پیشگیری مانند ماسک در اختیار ما قرار نمی‌دهند”.

pastedGraphic_2.png
Share: