ظریف: آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی به راه انداخته

 محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته است که آمریکا با افزایش حضور نظامی در منطقه “بازی بسیار بسیار خطرناکی به راه انداخته است”.


قیمت سکه، طلا و ارز در روز یکشنبه

در حالی که بازار سکه و طلا هفته جاری را با کاهش قیمت آغاز کرد به طوری که سکه بهار آزادی طرح قدیم نسبت به روز گذشته با کاهش 100 هزار تومانی همراه بود اما هر دلار آمریکا امروز در صرافی‌ها


علی خامنه‌ای: با آمریکا جنگ نخواهد شد 

رهبر حکومت اسلامی با تاکید بر اینکه ایران بر سر برجام با آمریکا مذاکره نمی‌کند، گفت که هیچ جنگی با آمریکا رخ نخواهد دارد.


آمریکا، ایران را با عراق اشتباه گرفته است؟

آمریکا در نظر دارد با بهانه جویی های مختلف الگوی عراق را برای ایران پیاده کند.


سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران: اقدام ایران مبتنی بر بند ۲۶ برجام است

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که “بند ۲۶ برجام به ایران این حق داده که بخشی از تعهدات برجام را به صورت کلی و جزئی متوقف کند.”


سیاستمدران آلمانی : اروپا نیازمند ابتکار مستقل در قبال ایران است

سیاستمدران آلمانی ضمن انتقاد به آمریکا کاهش تعهدات ایران در برجام را هم نگران‌کننده خوانده و بر ضرورت پایبندی این کشور به برجام تاکید کرده‌اند. آنها خواستار ابتکار واحد و مستقل اروپایی‌ در قبال ایران شده‌اند.


 عراق واردات کالا از ایران را «محدود کرد» 

گزارش‌ها حاکی است عراق واردات کالا از ایران را محدود کرده است.


روزنامه‌های آلمانی و انگلیسی: در صورت افزایش غنی‌سازی، “برجام یک کاغذباطله بیش نیست”

روزنامه‌های آلمانی و انگلیسی‌زبان در واکنش به خروج محدود ایران از برجام نسبت به پیامدهای آن هشدار می‌دهند. نویسندگان بیشتر مقاله‌ها از اروپا خواسته‌اند که در دو ماه روبرو هر چه در توان دارد برای تنش‌زدایی به کار بندد.


اوج‌گیری خرید نفت ایران توسط چین برای پر کردن انبارها

 رویترز بر اساس منابع صنعتی و شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها گزارش داده است که چین در ماه آوریل روزانه ۸۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خریده تا انبارهای خود را پر کند.


تصمیم تازه جمهوری اسلامی درباره برجام چه معنایی دارد؟

 جمهوری اسلامی ایران تصمیم به کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای موسوم به برجام گرفته است. از زمان اجرایی شدن توافق برجام در ۱۲۰۸ روز پیش تاکنون، این اولین بار است که ایران چنین تصمیمی گرفته است.


هشدار فرانسه به ایران به دنبال اعلام کاهش تعهدات به برجام از سوی روحانی – ۱۸ اردیبهشت

در حالیکه روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه فرانسه در واکنش به اعلام جمهوری اسلامی مبنی بر کاهش تعهدات به برجام ، به ایران هشدار داد که در صورت نقض توافق هسته‌ای، تحریم‌های قبلی از سر گرفته خواهند شد، خبر رسید که امروز چهارشنبه،


کسری ادامه‌دار بودجه آموزش و پرورش و دغدغه‌های فرهنگیان 

وزارت آموزش و پرورش ایران از سالیان پیش با کمبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کند و این وضعیت همچنان ادامه دارد. دغدغه‌های معیشتی فرهنگیان شاغل و بازنشسته بارها به حرکت‌ها و تجمع‌های اعتراضی منجر شده است.


ایران چهارشنبه به خروج آمریکا از برجام پاسخ متقابل می‌دهد

روز چهارشنبه هفته جاری برنامه‌های مرحله‌ای ایران برای انجام اقدامات متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام اعلام خواهد شد.


رتبه ایران در آزادی مطبوعات با ۶ پله سقوط به نسبت سال قبل در رده ۱۷۰

در سوم ماه مه ۱۹۹۱ میلادی، یونسکو و سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای به تصویب رساندند که در آن، جراید آزاد، فراگیر و مستقل، از اجزای ضروری جامعه‌ی دموکراتیک شناخته شده‌اند. همچنین تصریح شده است که آزادی مطبوعات و رسانه باید در


این همه اختلاسگر/زندانه سهم کارگر

تجمع امروز  بمناسبت گرامیداشت روز همبستگی جهانی کارگران  متشکل از صدها نفر کارگر، معلم، دانشجو، بازنشسته و بیکار، مقابل مجلس شورای اسلامی که توسط پلیس امنیتی به خشونت کشیده شد و منجر به بازداشت دهها نفر گردید