دامنه‌دارتر شدن خط فقر در ایران 

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، می‌گوید که اگر خط فقر درآمد ماهیانه کمتر از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد، حدود ۵۵ درصد خانوار‌های ایرانی زیر این خط هستند. به گفته این نماینده مجلس تعداد


مرضیه ابراهیمی، قربانی اسیدپاشی؛ نه قصاص می‌خواهم نه اعدام، خواهان توقف چرخه خشونت هستم 

تعدادی از قربانیان اسید پاشی روز جاری در مجلس شورای اسلامی حاضر بودند تا در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن قرار گیرند. زهرا سعیدی، نماینده


‍ متن بیانیه قرائت شدی فعالین_کارگری و اجتماعی مریوان در مراسم گرامی داشت قربانیان قتل_های_ناموسی

ما امروز اینجا جمع شده ایم تا کیفر خواست خود را علیه مناسباتی که هر روز از زنان قربانی میگیرد فریاد بزنیم و اعلام کنیم که تا رسیدن به جامعه برابر وعاری از خشونت از پای نخواهیم نشست.


افزایش نرخ بیکاری استان تهران در سال ۹۷

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تعداد افراد بیکار در استان تهران در سال گذشته ۵۶۴ هزار و ۶۹۵ نفر و افراد شاغل ۴ میلیون و ۴۸ هزار و ۳۲۴ نفر بوده است.


سرکوب، عامل اختلال روانی نزدیک به ۳۰ درصد مردم ایران؛ گزارشی تکان‌دهنده بر پایه آمار وزارت بهداشت

در حالیکه برخی روانشناسان در ایران سرکوب، عامل اختلال روانی جمعیت انبوه ایرانیان قلمداد کرده‌اند، آمار وزارت بهداشت از اختلال روانی تقریبا ۳۰ درصد از جمعیت ایران پرده بر داشته است


کسری ادامه‌دار بودجه آموزش و پرورش و دغدغه‌های فرهنگیان 

وزارت آموزش و پرورش ایران از سالیان پیش با کمبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کند و این وضعیت همچنان ادامه دارد. دغدغه‌های معیشتی فرهنگیان شاغل و بازنشسته بارها به حرکت‌ها و تجمع‌های اعتراضی منجر شده است.


تجمع اعتراضی خانواده‌های بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر روبروی زندان اوین

خانواده‌های بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر که نگران سلامتی عزیزان خود بودند، روبروی زندان اوین تجمع کردند. نیروهای امنیتی بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر را به دادسرای اوین انتقال دادند.


ثبت ازدواج بیش از ۴ هزار دختر ۱۰ تا ۱۹ ساله در خراسان شمالی طی سال گذشته

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان شمالی از ازدواج هزار و ۵۴ دختر ۱۰ تا ۱۴ سال و ۲ هزار و ۹۵۴ دختر ۱۵ تا ۱۹ سال در طی سال گذشته در این استان خبر داد.


بی‌سوادی در ایران رکورد شکست؛ ۹ میلیون ایرانی بی‌سواد مطلق هستند

مطابق آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره بی‌سوادی در ایران ، آمار بی‌سوادان مطلق کشور حدود ۹ میلیون نفر است. در این میان سازمان یونسکو و بانک جهانی بر ارقام بالاتری انگشت می‌گذارند.


کودک همسری؛ گفتگو با مردی که با یک دختر ۱۲ ساله ازدواج کرده است «دختربچه‌ها حرف‌شنوتر هستند»

مسعود مردی است که در ۳۴ سالگی با دختری ۱۲ ساله ازدواج کرده است. او دلیل ازدواج خود را حرف شنوی و کم توقع بودن کودکان عنوان می‌کند و می‌گوید همسرم در اوایل ازدواج به جای کارهای خانه بازی می‌کرد، اما من توانستم او را تربیت کنم.


بیرانوند دستکشی را که با آن توپ رونالدو را گرفت به خاطر سیل زدگان می فروشد

علی‌رضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 گفت که برای کمک به سیل‌زدگان هر کاری می‌کند، دستکش و کفش بازی با پرتغال در جام جهانی که برایم خیلی ارزشمند هستند را به مزایده می‌گذارم


کاهش ۴۵ درصدی سفرهای خارجی ایرانی‌ها به دلیل افزایش قیمت دلار

رئیس کمیته دفاتر خدمات مسافرتی ستاد هماهنگی خدمات سفر خبر داد که به دلیل افزایش قیمت دلار، سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور در ایام نوروز ۴۵ درصد کاهش یافته است.


مهدی کوخیان، فعال مدنی دست به اعتصاب غذا زد

مهدی کوخیان، فعال مدنی و مدیر کانال تلگرامی “شهر خبر ملکان” که روز دوشنبه توسط نیروهای اداره اطلاعات شهرستان ملکان بازداشت شده، روز جاری طی تماس کوتاهی با خانواده از اعتصاب غذای خود خبر داده است.


دستور تخلیه 33 روستا در دشت آزادگان/جابه‌جایی روستاهای اطراف رودهای دز و کرخه از صبح امروز 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از برپایی ۳۶ اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق سیل‌زده و اسکان بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در این اردوگاه‌ها خبر داد.


گوشه‌ای از خسارت سیل ویرانگر در چند استان کشور

تخریب کامل ۵۵ مدرسه در سیل لرستان